Pomoc i rozwiązywanie problemów w serwisie YouTube

Pokazuje nam różne zagadnienia Prawa autorskiego  w kontekście korzystania z witryny i publikacji na niej. Wspomagając w diagnozowaniu problemów z prawami autorskimi, wskazuje najpierw zamieszczone w serwisie zasoby. Jeśli nie znajdziemy w nich odpowiedzi na swoje pytania, proponuje poszukanie ich w naszym Centrum pomocy, które zawiera dodatkowe informacje.

Przykłady:

Co stało się z filmem

Ten materiał pozwala poznać różnicę między roszczeniem dotyczącym identyfikatora treści a żądaniem usunięcia treści z powodu naruszenia praw autorskich.

https://support.google.com/youtube/answer/2818443?p=c_video_diagnose&rd=1

Dlaczego na moim koncie mam ostrzeżenie?

Tu możemy dowiedzieć się dlaczego mamy ostrzeżenie o naruszeniu praw autorskich. Z jakiego powodu nasze konto otrzymało ostrzeżenie o naruszeniu praw autorskich i jak ten problem najlepiej rozwiązać.
https://support.google.com/youtube/answer/2814000?p=c_strike_basics&rd=1

Co to jest identyfikator treści?

To tu możemy się dowiedzieć jak funkcjonuje system identyfikacji treści. Jeżeli chcemy więcej wiedzieć o systemie identyfikacji treści używanym przez właścicieli treści do identyfikowania ich materiałów w filmach przesyłanych do YouTube oraz zgłaszania do nich roszczeń należy dokładanie przeczytać artykuły zebrane w tej sekcji.

https://support.google.com/youtube/answer/2818443?p=c_video_diagnose&rd=1

Utracone funkcje

Co to znaczy, ze możemy utracić jakieś funkcje w naszym kanale.   Z jakiego powodu nie mamy dostępu do wcześniej dostępnej funkcji.  Aby korzystać z niektórych funkcji YouTube, nasze  konto musi mieć dobrą opinię pod względem przestrzegania praw autorskich.

https://support.google.com/youtube/answer/2797387?p=c_feature_access&rd=1

Jaki jest stan mojego konta?

Jak sprawdzić stan konta. Warto wiedzieć jaka opinię ma nasze konto pod względem przestrzegania praw autorskich.

https://accounts.google.com/

Więcej funkcji

Wskazuje miejsce kolejnej sekcji gdzie poszukiwania możemy poszerzyć o inne miejsca poza witryna YouTube. Dzięki temu mamy dostęp bezpośredni do funkcji – Więcej zasobów związanych z prawami autorskimi

https://support.google.com/youtube/?rd=2#topic=2676339